wtorek, 10 sierpnia 2010

holga photography + my new toy

Dziś mały wykład z fotografii współczesnej ;) To znaczy jeśli ktoś jeszcze nie wie to tak wygląda HOLGA - mój chyba ulubiony aparat. O co w niej chodzi? Głownie o to, że jest zrobiona z plastiku, nie jest szczelna więc czasem prześwietla w dziwny sposób film. Wchodzi do niej film średniego formatu 120 - zdjęcia są kwadratowe, z jednej kliszy możemy uzyskać 12 fotekk. Te charakterystyczne zaciemnienia w rogach które widać na zdjęciach nie są photoshopową zabawą tylko taki właśnie urok tego aparatu i jego mało profesjonalnej konstrukcji.
(Jeśli nie jesteście zainteresowani holgą to na dole moja nowa fashion zabawka)

Today I want to tell you something about my fav camera - Holga. What is it all about? Well, it's made of plastic, which means it's not completely light-proof. You can see the effects on the photographs - blur, light leaks, generally fun stuff to make the picture one of a kind. The camera is medium format 120 film - meaning you can get 12 square pictures after developing the negative. Here's my holga and the newest pictures I got from it:
(If you're not interested in holga stuff scroll down for my new fashion toy)if you'd like to see more of my holga pics check out these:
flickr moreFlickr deviantart and here blog label holga

Oh, and about my new toy... Here's what I got today in the mail:

I've been dreaming about this sunglasses for agessssss

3 komentarze:

 1. podoba mnie się blog!;)

  zapraszam do siebie
  http://jasiek-wardrobe.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. też się właśnie dorobiłam ray banów - ahh ahhhhh ahhhhhh ;)))


  xoxo
  http://mariabros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń