wtorek, 17 sierpnia 2010

luggage issue and something more

Wróciłam po weekendzie dziś latałam i załatwiałam i nic nie załatwiłam. Ale żeby was nie zanudzać chciałam zostawić coś zanim zniknę do końca tygodnia.
Nie dało się wyjsc z domu przez zmienna pogodę a jak pioruny w środku dnia zaczęły strzelać nad moim dachem to już w ogole straciłam ochotę na nawet wyjrzenie przez okno hehe. Więc wzięłam aparat do garderoby i cośtam sobie pstryknęłam

So I came back after the weekend, did some stuff, but not to bore you I've prepared some pics to be left here when I'm away till the end of the week.
I couldn't get out of the house today due to the changing weather. When the storm got louder and much more frightenning I've decided to close all the windows and hide hehe. I took my camera to the dressing room, which is very messy as u can see, and took some pics.
tee - zara, leggings - vero moda, belt - zara, watch - diesel


Moim największym problemem teraz jest znalezienie odpowiedniego bagażu, lekki, mały, sprawny. Kiedy o tym myślę od razu przychodzi mi do głowy jeden z moich ulubionych filmów Pociąg do Darjeeling Wesa Andersona. Głowny bohater miał tam takie walizki że hoho...

My biggest problem now is finding the perfect luggage - light, small and useful. When I thing about it I automatically think of one of my fav movies made by Wes Anderson 'Darjeeling Limited'. The main character had some set of suitcases... Only to be jealous
14 komentarzy:

 1. trochę ciemne ale i tak widać śliczną bluzkę w kwiaty (: na jednym zdjęciu podoba mi się bardzo ładnie oświetlona twarz.

  OdpowiedzUsuń
 2. bardzo fajna ta tunika w kwiatki :D
  uroczy zestaw

  OdpowiedzUsuń
 3. klimatyczne zdjęcia !

  OdpowiedzUsuń
 4. ahh cudowna ta w kwiatki.

  to też jeden z moich ulubionych filmów. a co do walizek to zawsze możesz zbierać 20 tys na LV i jeszcze ja spersonalizowac ;p

  aleksandra

  OdpowiedzUsuń
 5. I hope you had a great time in the UK and the weather wasn't too miserable. The darkness of the photos makes the pictures really good. Adrien Brody is in the images you just posted of that film you've mentioned, that alone makes me want to watch it! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. I hope I will have, I'm not going untill tomorrow ;) but thanks. I checked the weather forecast and well..rain rain rain ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Eeeej ale Ci fajnie, że masz garderobę i to taką dużą!


  xoxo
  http://mariabros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. I don't know how can you take beautiful photos indoor, I love your photos

  OdpowiedzUsuń
 9. that floral zara tee is beautiful - and i loved that luggage from the darjeeling ltd - it was perfect!

  http://pagesixxx.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Great blog!Lovely photos!:)))
  come follow http://rayabo.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. lovely pics!
  olguiscloset.blogspot

  OdpowiedzUsuń
 12. cudowne zdjęcia , jestem pod wrażeniem ! :)

  OdpowiedzUsuń